
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.16 mm |
| Width | 9.85 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 4.57 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 6 V |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Efficiency | 90 % |
| Output Current-Channel 1 | 2 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 800 mV to 6 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$12.97220
Ext.Price$12.97220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.97220 | $12.97220 |
| 10 | $12.55812 | $125.58120 |
